Ekologia

Wraz z rosnącą świadomością naszego społeczeństwa oraz niemal namacalnymi skutkami wieloletnich zaniedbań, postanowiliśmy zmienić się dla naszego wspólnego dobra. Chcąc wpłynąć na polepszenie się naszej sytuacji klimatycznej, podjęliśmy szereg działań mających na celu ochronę otaczającego nas środowiska.

Jako producent systemów balustrad ze stali nierdzewnej, zdajemy sobie sprawę jak wielką rolę odgrywa zmodernizowany i zrównoważony proces produkcyjny. Zwłaszcza, gdy mowa o procesie spawalniczym, czy eksploatacji maszyn. Chcąc tworzyć innowacyjne produkty wiedzieliśmy, że musimy dołożyć wszelkich starań ku minimalizacji wytwarzania odpadów poprodukcyjnych. Dlatego też, wprowadziliśmy szereg produktów pro-ekologicznych, stosowanych w codziennej pracy naszego zakładu. Wykorzystywanie certyfikowanych i biodegradowalnych chłodziw do maszyn, likwidacja kwasu w procesie spawalniczym oraz pozostałej chemii szkodliwej dla środowiska, to tylko niektóre ze zmian jakie zostały przez nas wprowadzone.

Nasze działa nie kończą się jednak wyłącznie na podjęciu decyzji o zmodernizowaniu produkcji. Pragnąc ograniczyć powstawanie zanieczyszczeń, zdecydowaliśmy się na montaż specjalnej pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Wykorzystując odnawialne źródła energii napędzamy do pracy nie tylko naszą produkcję, ale także pozostałe działy mieszczące się w naszej siedzibie głównej AVIS w Rybniku.

Warto również wspomnieć o tak prostych kwestiach, jak segregacja. Dobrze zorganizowana, pozwala na efektywniejsze zarządzanie powstałymi odpadami i późniejszą ich utylizację. Ta natomiast odbywa się wyłącznie w certyfikowanych obiektach, dostosowanych do przyjmowania konkretnych odpadów. Stosując zasadę „mniej, znaczy więcej”, ograniczamy zużycie materiałów z tworzywa sztucznego do zabezpieczania naszych produktów. Tym samym, nie tworzymy problemu nadprogramowych śmieci, jakie mogą pozostać u klienta po finalizacji danego projektu.

Chociaż podjęte przez nas działania mogą być ciągle niewystarczające, wierzy głęboko w lepszą przyszłość. Dając przykład innym, mamy okazję zaszczepić w nich chęć do ratowania tego, co przez wielu zostało zapomniane. Naszej planety.